Sonner Tekstil

Jakar Kumaş Terletir mi ? Yazın Giyilir Mi ?

Geri Dön

Jakar Kumaş Terletir mi ? Yazın Giyilir Mi ?

Jakarlı kumaş, ipliklerin özel bir tezgah üzerinde dokunması ile desenlerle oluşturulan özgün bir kumaş türüdür. Jakarlı kumaşın kaynağı; pamuk, ipek ve keten gibi önemli tekstil maddeleridir. Jakar kumaş, zeminin üstüne değişik karışık renklerin dokunması ile elde edilen bir kumaş türüdür. Çözgü telleri kaldırılır ve renkli iplikler üretim sürecinde aralardan geçirilir. Bu işlem otomatik bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece çok karmaşık olan motifler bile yapılabilir.
 
Jakarlı Kumaş Terletir mi?


Jakarlı kumaşlara dair cevabı merak edilen ve araştırılan soruların başında terletip terletmedikleri hususu geliyor. Yazlık ve kışlık modelleri bulunan jakarlı kumaşlar, tercih ve seçim bakımından insanlara çeşitli seçenekler sunabilmektedir. Kullanılan ipliğe bağlı olarak terletme ve esnetme nitelikleri değişebilmektedir. Bu nedenle jakarlı kumaş terletir mi sorusuna verilecek yanıt için üretiminde kullanılan elyafın bilinmesi gereklidir.
Sonner Teksil aracılığı ve kalitesi ile üretilen kumaş türlerimiz, büyük mağaza ve markalar aracılığı ile sizlerle buluşmaktadır.